KOLTUKLARINIZI NASIL YIKIYORUZ?

1. Aşama – Islatma Aşaması

Koltuk yıkamanın ilk aşamasında koltuk yıkama şampuanı ile ıslatma işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem sonrasında yaklaşık olarak 5 dakika kadar beklenir. Buradaki amaç lekelerin ve kirlerin yumuşamasıdır. Ayrıca koltuk yıkama sırasında kullanılan şampuanlar antibakteriyel özelliktedir. Bu sayede koltukların yıkamadan aylar sonra dahi hijyenik kalmalarını sağlarlar.

2. Aşama – Fırçalama Aşaması

Koltukların temizliği sırasında belki de en önemli aşama fırçalama aşamasıdır. Çünkü bu işlem sırasında koltuklar en ufak bir leke ve kir kalmayana kadar iyice fırçalanır. Böylece koltuktaki kirler tamamen uzaklaştırılır.

3. Aşama – Vakumlama Aşaması

Vakumlama aşaması da en az fırçalama aşaması kadar önemlidir. Çünkü profesyonel koltuk yıkama sırasında su iyi bir şekilde çekilmezse sonrasında koku ve kusma gibi sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle koltuk kumaşının altına 5 cm kadar inen su, koltuk yıkama makinesi ile iyice çekilmelidir. Ayrıca bu işlem koltuk tam anlamı ile temizlenene kadar devam ettirilmelidir. Koltuğun temizlenip temizlenmediği ise vakum makinesinin ucundaki aparattan geçen suyun renginden anlaşılmaktadır. Eğer suyun rengi koyuysa koltuk süngerinde hala kir var demektir ve yıkama işlemine devam edilmelidir.

4. Aşama – Parfümleme Aşaması

Talep doğrultusunda hafif parfümleme işlemi yapılır ve koltuklarınız dinlenmeye bırakılır.